reede, 24. veebruar 2012

"Ärkamine"

Niisiis, ma pole oma blogi juba eelmise aasta novembrist külastand ja miskit kirjutand. No eks see ka sellest, et polnud eriti midagi kirjutada ja tegelikult oli mul nagu ikka aasta lõpp hulga tööga "kindlustatud". Eks võib seda nimetada ka vaikselt talveuneks.
Aga olen juba siin jaanuari lõpust alates mõtteid mõlgutanud ja ka siin teisi blogisid külastanud. Paar nädalat tagasi sai ka esimesed seemned mulda pandud ja nüüd on ka varsti aeg juba mõned taimekesed ümber istutada. Mulle see pikeerimise sõna ei meeldi, sest läheb sassi piketeerimisega ja teiseks lennuk pikeerib, mina mitte. Ja kuna siin oli ka mingi aega tagasi eesti keelest pidevalt juttu, siis ümber istutamine on ikka palju ilusam kui see pikeerimine.
Aga meil siin Pirital on ikka juba õrn kevade hõng õhus. Ei saa mina aru kus on nende inimeste loogika, kes räägivad, et veel tuleb krõbedat külma. Mis kuramuse juttu nad ajavad. Mingeid kraade kindlasti võib natuke tulla, aga et nädalaks alla 20 kraadi, no kuulge. Oleks siis veel meri jääs nagu kaks eelmist talve, aga see aasta on ikka nii soe talv olnud, et isegi meri pole jääs. Servad natuke on, aga rohkem mitte. Aga mis iin tahta kui jaanuari keskel oli 11 kraadi üks päev sooja. See aasta on siin meie kandis ikka väga soe talv olnud. Ja see mõjus ka masendavalt, sest soe tuli ju madalrõhkonnaga ja pilvede ning sajuga. Päikest oli ikka väga vähe ja kui maa ka must oli, siis näiteks jõulude ajal polnud mul kohe mingit toredat tunnet. Minu jaoks just lumi ja jõulud ongi üks tore aeg, mitte see kingimaanija ja ostuhullus. Ma siin vahepeal vajusin kohe mõttesse ja unistasin sihukesest kargest talvepäevast, kus taevas sirab päike ja puud on lumised ning siis veel olla kusagil metsade vahel. No pole midagi teha, ei ole mina mingi "linnaloom". Aga eks issanda loomaed ongi mitmekesine, tee või tina. Muidugi teatud seltskond tegelasi arvab, et inimese loom on sihuke kõrgem olend ja ajab mingit oma asja, ilma loodusseadusi arvestamata ja arvates, et neil pole loodust vajagi.
Lugesin ka just siin ühest aiablogist, et keski ärritus juttu peale, mis ta telekast kuulis, et tuleks inimesi aidata linna elama asuda. Eks ma ka kuulsin neid jutte ja mis ma ikka öelda oskan. Ekss ongi osa inimesi selliseid, kellele meeldib lihtsalt liinas elada, kus peab ise võimalikult vähe liigutama ja kõik on käe jala juures. Aga ära ei tohi unustada ka seda, et on ka teisiti mõtlevaid inimesi, kes tahavad ise midagi teha ja olla rohkem sõltumatumad. Ja kui aus olla, siis siin Pirital isegi ma tunnen kuidas see meie tsivilisatsioon mind ikka üha rohkem ja rohkem ängistab ja piirab. Ega ma siin kaua vasta pea. Ma loodan, et see aasta jääb meila siis ka viimaseks siin kandis. lihtsalt enam ei jõua. Kuigi on mets kohe siinsamas ja käime Martaga seal pidevalt jalutamas, siis ikkagi kui sa tagasi tuled, siis ei ole see minu keskond elamiseks. No vot ei näe mina siin mingit eluväärset elu vastupidiselt teatud inimeste väidetele.
Lõppudelõpuks eestlane on ikkagi tegelikult külarahvas olnud, kuigi 50 aastat on ka see paneelikates elu teinud oma töö. Aga seda on ka näha ja kuulda kuidas tegelikult paljudele see suurte korterelamute kooselu vorm ei meeldi ja "põgenetakse" igal võimalusel hoopis kuhugi kaugemale puhkama. Ja eks vaikselt ikkagi ka elu jätkub ka kaugemates eestima soppides. Jah, võib olla need külad ei ole nii suured ja ega saagi nii rahvarohketeks kui need kunagi olid, sest ajad on muutunud, aga elu maal jätkub. Alati on inimesi kes hindavad maaelu ja looduse lähedust ning mingit vabadust.
Aga nüüd siis juttu ka sellest, mis praegast toimub. Väljas on ikka täitsa soe juba, soe jah, pluss kraadid ju. Meil siin rõdu peale, vist kuskil 5 meetri kõrgusel, on olnud juba päevi pluss kraadid. Me oleme täheldanud, et kui alla poole kolida, siis on oma 2-5 kraadi madalam temperatuur. Eks meid mõjutab ka mere lähedus, eriti see aasta kus see pole kinni külmunud ja on ka soe. Seega peaks kevad ikka varem tulema, sest just külmunud meri oli see, mis kevadet tagasi hoidis ja õhku jahutas. See aasta ei tohiks seda olla. Metsa all on ka näha kuda lumi sulab ja ega see aasta seda lund eriti palju olnudki.
Mul siis plaanis märtsi teises pooles külastada lõuna eestit ja siis lähen vaatan ka Pärnale. Siis saan ka mõned pildid teha ka.
Aga seniks kõigile ilusat kevade algust, see pole enam kaugel. Ja head vabariigi aastapäeva ka!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar